Chipsy

Chipánek je barmský kocourek, který se k nám do rodiny dostal ve svých osmi měsících a jeho předchozí život nebyl zrovna nejlepší. Jako kotě byl prý vážně ošklivě týrán. Nezapomenu na jeho ustrašený pohled a na to, jak se lekal při jakémkoliv hluku. Ale nakonec pochopil, že u nás mu nic nehrozí a že ho všichni milujeme. V současnosti je z něj rozmazlený kocourek, který nejradě spí v posteli a zbožňuje, když se může k člověku přitisknout a je přikryt peřinou.

Chipánek je neskutečně hravý. I když mu jsou přibližně tři roky, nadšeně vítá jakoukoliv nabídku ke hře. Snad právě proto miluje naše dcerky, které si s ním vydrží hodiny hrát, házet mu balónky či mávat střapečky nebo se jen tak honit po bytě. Právě díky Chipánkovi jsme se vlastně dostali k chovu burmillek. Moje maminka Chipina neustále obdivovala a že prý by také chtěla takového báječného a mazlivého kamaráda.....a tak jsem začala prohledávat inzeráty, prohlížet internet, ale v té době žádné barmy na prodej nikde nebyly. Náhodou jsem ale narazila na informace o burmillách, které vznikly křížením barmy a perské čiily. Začala jsem číst dál a zjistila, že mají stejnou povahu, jako náš Chipánek. Tak jsme přivezli mamce domů Greisinku - naší první burmillku.

Chipánek ji hned doslova adoptoval, neustále se o ní staral a chodil za ní jako pejsek. Tehdy jsme ještě netušili, že se takhle chová ke všem koťátkům. Stejným způsobem přijal potom i další burmillí miminko - Aaronka. Ten byl z našeho kastrovaného Chipánka natolik uchvácen, že ho považoval z počátku za adoptivní maminku a snažil se od něj v noci získat nějaké to mlíčko...

Protože všechny naše kočky jsou rozmazlovány a mají dovoleno sdílet s námi postel, kolikrát usínáme s manželem každý na opačné straně postele a mezi námi leží klubíčko vzájemně se olizujících a rozvalujících se koček. Ale nám to nevadí. Jsme rádi, že Chipánek po svém neradostném startu do života je spokojený a že se nám snad podařilo mu vytvořit takovou smečku, ať tu kočičí, ale i tu lidskou, která mu pomohla zapomenout na ošklivé zážitky a že si v současné době užívá báječný kocouří život.

Fotogalerie: Chipsy

Záznamy: 1 - 4 ze 6

1 | 2 >>