Jsme malá chovatelská stanice sídlící v Praze. Chováme kočičky plemene Burmilla. Burmilky jsou relativně nové plemeno, které FIFé uznala od 1.1.1995.

V současnosti můžete vidět burmillky už téměř na všech výstavách pořádaných v ČR. Vyskytují se ve stříbřitě stínovaných varietách, želvovinové či zlaté. Pokud uvidíte na výstavě v kleci spící či povalující se burmillku, věřte, že "mate tělem". Tahle klidná a pokojná kočička se doma po výstavě promění v řádícího darebáčka, který bude vyžadovat hru a pozornost.

Když se řekne, že burmillky jsou kontaktní plemeno, je třeba si představit, že burmillka se vážně ráda mazlí, hladí a povídá si - vede dlouhé dialogy (kde samozřejmě musí mít vždy poslední slovo). Také ráda pomáhá svým páníčkům při jakékoliv práci. Naše kočičky se s námi učí,  utírají prach tak, že se s námi přetahují o prachovku.......zametání či vytírání podlahy je prý vážně legrace.

Ovšem ze všeho nejraději vaří. Díky našim kočičkám máme snad nejuklizenější kuchyň. Poté, co si Aaronek pochutnal na oleji po smažení rybích prstů, uklízíme veškeré nádobí hned po uvaření jídla. Také nákupy uklízíme velmi rychle. Jednou jsme zaváhali a hned byla uprostřed krabice s mlékem dírka a malý vodotrysk. To samé se opakovalo, když Aaronek pronikl do předsíně, kde jsme před ním ukryli celý karton mléka.

Naše burmilky, ale i kastrát barmáček, spí rády v posteli. Nebráníme jim v tom. Je příjemné usínat a poslouchat spokojené předení. Naše kočiny jsou zvyklé na děti a doslova je milují. Pokud potřebujeme z nějakého důvodu vynadat dětem, postaví se proti nám kočičí obrana a začne nadávat. Je to legrace a málo kdy udržíme v takovém případě vážnou tvář. Jsme rádi, že máme čest chovat takhle báječné a veselé kočičky.

Veškerá zvířata chovaná v naší CHS jsou pravidelně odčervovaná, očkována a testována.