Vzpomínáme....

Greis Ofra Daimond Cat * CZ

Narozená: 13. 1. 2008 v CHS Daimont Cat * CZ            

Plemeno: Burmilla bs 11  čokoládově stínovaná

Greisinka byla naše první burmillka. Byla to jemná a slaďounká dáma, která si byla vědomá své krásy. Původně jsme ji pořídili pro mojí maminku jako chovnou kočičku, ale především jako mazlíčka a partnera do nového domečku v Trhovém Štěpánově.

Mamka a Greisinka se do sebe doslova zamilovaly, trávily dlouhé hodiny při vzájemných rozhovorech, dělily se o jednu postel a doslova i o jeden stůl. Greisinka byla gurmán - jedla zásadně na stole z porcelánového talířku.  Mamce pomáhala při všech domácích pracích, jen luxování se jí moc nelíbilo. Ale třeba četba knihy byla její oblíbenou zábavou. Zručně uměla otáčet stránky v knížce a přímo milovala okusování tvrdé vazby. Ráda sedávala s mamkou i na zápraží, kde si nechávala česat kožíšek a zároveň se i vyhřívala na sluníčku. Poté vyžadovala hru - ať už hru na honěnou, nebo si přinesla svůj oblíbený střapeček.

O víkendech, když jsme přijeli s kocourky a s dětmi, vítala nás hned u dveří a kocoury nenechala po cestě ani vydechnout. Svorně se všichni tři proháněli celým bytem a pozorovat je bylo zajímavější a legračnější než koukat na televizi. K ránu usínali všichni tři stulení do jednoho velkého klubíčka nejraději na některé z postelí.

Díky Greisince jsme začali jezdit na výstavy a poznali spoustu báječných lidí. Měli jsme štěstí, že jsme si pořídili burmillku, protože chovatelé tohoto plemene dost drží při sobě a musím uznat, že takhle báječnou partu lidí by člověk hledal těžko. A nebýt podpory právě této báječné party, ale i ostatních kamarádů chovatelů, nevíme, jak bychom zvládli to, čím jsme prošli. 

Greisinka porodila 10. července 2009 osm krásných zdravých a živých koťátek a jedno mrtvé. Po porodu byla sice unavená, ale jako správná starostlivá mamina o své děti vzorně pečovala. Nic nenasvědčovalo tomu, že po 24 hodinách po porodu nastanou komplikace. I přes snahu veterináře, ale i nás, Greisinka zemřela. Bojovali jsme celé čtyři týdny o život alespoň jejích dětí, ale ani v tomto ohledu jsme neuspěli.

Stále se otáčíme ke dveřím a čekáme, kdy se provlní bytem, s nosánkem nahoru, vzpřímeným ocáskem a se sebevědomím krásné dámy. I naši kocourci ji stále hledají. Zůstává nadále v našich srdcích a ještě dlouho nás její ztráta bude bolet.

Výstavy:

  • 24.05.2008   Freya Cat Show Ústí nad Labem Třída:12 Posuzovatel: J. Knýová (CZ) V1 nominace
  • 07.06.2008   MVK Příbram  Třída 12. Posuzovatel: Mr. Rolf Voehringer (CH) EX 1
  • 27.07.2008   MVK Praha Stromovka Třída: 11 Posuzovatel: J. Knýová (CZ) V1   BIV
  • 18.10.2008   MVK Praha KCP  Třída:11  Posuzovatel: J.Knýová (CZ)  V1
  • 15.11.2008   MVK Pardubice Třída:9  Posuzovatel: B. Němcová (CZ) CAC
  • 22.11.2008   NVK Praha Letňany  Třída: 9  Posuzovatel: J.Knýová (CZ)   CAC, nominace
  • 06.12.2008   MVK Olomouc Výstaviště Flora  Třída:9  Posuzovatel: Lili Anciau (PT)  EX1, CAC
  • 22.12.2008   Přiznán titul Champion