Koťátka od nás odchází ve věku 13. - 15. týdnů. Jsou několikrát odčervená a plně naočkovaná včetně očkování proti chlamýdiím, zvyklá na běžný domácí ruch a na soužití s malými dětmi.Samozřejmostí je smlouva, chovatelský servis a Průkaz původu kočky - kočky bez PP zásadně neprodáváme!

I když burmillky milují děti, neprodáváme své odchovy do rodin, kde je dítě mladší než 4 roky. Není to z důvodu, že by kočka či kocourek ublížili dítěti, ale naopak. Pokud máte zájem o kotě z naší chs a máte takhle malé (či dokonce menší) dítě, kontaktujte nás. Zkusíme situaci probrat.

S novými majiteli zůstáváme nadále v kontaktu. Máme radost z fotek, které dokumentují, jak se dále vyvíjí naše "děti" a jak se jim žije v novém domově . Samozřejmostí je i pomoc z naší strany, pokud by chtěli kotě předvést na některé výstavě, či jakákoliv rada - ať už se týká krmení, hraček či třeba zvykání na jiné domácí kamarády.

Pokud v textu najdete zmínku, že kotě je určené k chovu - přednost na jeho koupi mají zájemci, kteří se chtějí dále věnovat chovu burmillek. Na chov prodáváme koťátka pouze lidem registrovaným v základní organizaci ČSCH. Při výběru organizace rádi poradíme. Dále požadujeme, aby si budoucí chovatelé zažádali o zřízení chovatelské stanice. Do chovu dáváme jen minimálně koťátek.

Koťátka označená jako "mazlíci" nejsou o nic méně krásná, nemají žádné vady a jsou krmena, očkona, odčervona, vychovávaná a rozmazlona jako chovní jedinci. Jen nenesou námi požadovaný znak, který bychom dále chtěli rozvíjet (nebo již z tohoto spojení některé kotě v chovu je). Mazlíčci jdou do nových domovů již kastrovaní. U mazlíčků nepovolujeme ani jeden vrh a ani jedno krytí. Je tedy třeba si dobře zvážit již při výběru kotěte, zda se chcete věnovat chovu  burmillek či hledáte jen kamarádka či kamarádku na mazlení.

                        

 

Klára Krmelo | Vytvořte si vlastní štítek